Použití magnetoterapie pro léčbu, rehabilitaci a regeneraci

Pulzní magnetoterapie představuje účinnou alternativu současné nadužívané farmakologické léčby. Jednou z největších předností léčby magnetem je její přirozený charakter, při kterém nedochází k vytvoření návyku, jak tomu naopak často bývá při farmakologické léčbě.

Hojivá a regenerační síla elektromagnetické energie byla donedávna využívána především v klinické praxi v nemocnicích a profesionálních rehabilitačních zařízeních. Dnes je pulzní magnetoterapie dostupná také v domácí péči a to díky mnohaletým zkušenostem, práci a vývoji jeho výrobcem.

Spices and grain for health on white background.
Effect of vitamins on the organs and systems of the human body. Exemplary presentation.

Magnetoterapie je mimořádně účinná při léčbě otoku (edému). Magnetické pole rovněž rozšiřuje drobné cévy a zlepšuje prokrvení, čehož se využívá například při zmírnění následků cukrovky. Účinky se projevují také při léčbě migrén nebo ušního šelestu (tinnitu). Uplatní se i v léčebném procesu některých psychických poruch (například spánkových) nebo autoimunitních chorob (Bechtěrevova choroba, revmatismus).

Magnetoterapeutické přístroje Renaissance se používají také při paradentóze, artrózách i artritidách, pooperační rekonvalescenci, v procesu hojení ran, při ischiasu a při dalších obtížích pohybového aparátu. Jednoznačným nástrojem je magnetoterapie také v boji proti moderním civilizačním chorobám. Podrobný popis účinků magnetoterapie a možností použití magnetoterapeutických přístrojů na konkrétní zdravotní problémy a diagnózy najdete v rubrice

Na co pomáhá. Magnetoterapie není metodou určenou pouze pro starší nebo nemocný organismus. Sportovci znají magnetoterapii Renaissance z rehabilitačních procesů a využívají ji i pro relaxaci po namáhavém výkonu.